Brak efektów odchudzania pomimo biegania

Chce schudnąć, trenuje bieganie, ćwiczę a efektów brak :( mogę jakieś wskazówki ?

Witam serdecznie,

Podaje Pani zbyt mało informacji aby ustalić powód braku spadku wagi. Być może ćwicząc i biegając rozbudowuje Pani masę mięśniową a mięśnie ważą więcej niż tkanka tłuszczowa i dlatego nie widać efektów na wadze. Może nie powinna się Pani ważyć a jedynie mierzyć obwody. Inną przyczyną może być zła dieta. Odpowiednie odżywianie stanowi bowiem 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Nie wiem jak wygląda Pani obecny jadłospis ale posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu. Proszę przeanalizować swój jadłospis i zastanowić się czy oby na pewno jest prawidłowo zbilansowany a kaloryczność zgodna z Pani zapotrzebowaniem energetycznym. Jeżeli miałaby Pani problem z oceną diety można do mnie napisać i we wiadomości opisać przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie są odstępy pomiędzy posiłkami itp Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry. Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem. Zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska