Odchudzanie po efekcie Jo-Jo

Witam. Chciałabym zapytać, czy ponowne odchudzanie po efekcie jo-jo jest trudniejsze? Czy organizm z większym trudem pozbywa się wtedy nagromadzonej tkanki tłuszczowej? Dwa lata temu schudłam do bardzo niskiej wagi- około 43 kilo, teraz ważę 67 kg. Przed odchudzaniem moja waga była w normie (56-59 kg). Mam 160 cm wzrostu i 25 lat. Od 7 lat choruję na cukrzycę typu 1. Będę wdzięczna za radę. Pozdrawiam.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Dieta osoby chorej na cukrzycę

Jak powinna odżywiać się osoba chora na cukrzycę? Czy jej dieta musi być rygorystyczna? Na temat diety cukrzyka wypowiada się ekspert - prof. Krzysztof Strojek, diabetolog.

Witam Panią,

Najczęściej jest tak że każda kolejna próba odchudzania jest coraz trudniejsza. Organizm ,,pamięta'' już dietę. U Pani dochodzi jeszcze bardzo drastyczne odchudzanie do zbyt niskiej wagi. Jednak nic straconego i jeszcze może Pani schudnąć, ale tym razem proszę podejść do sprawy kompleksowo i racjonalnie. dieta cud nie istnieje, najlepsze efekty osiąga się poprzez zastosowanie dobrze zbilansowanej i zdrowej diety oraz aktywności fizycznej.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0

Każda próba nieracjonalnego odchudzania, czyli zbyt szybkiego i polegającego na tymczasowej zmianie swoich nawyków oddziałuje niekorzystnie na metabolizm.

Aby schudnąć na stałe, należy zmienić swoje nawyki żywieniowe na całe życie a nie tylko na czas diety.

Jeśli metabolizm jest spowolniony, należy go przyspieszyć. Radziłabym jednak skorzystać z porady dietetyka, aby dobrał odpowiedni styl odżywiania także ze względu na cukrzycę.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty