Odchudzanie a tłusta dieta

Witam otoz moim problelmem jest nadwaga , co jest bardzo dziwne, nie jadam duzo, ale bardzo tlusto I "na slono " biore pigulki antykoncepcyjne sylvie 20, mam 26 lat, 168 cm wzrostu, waze 78 kg. mam obfity biust oraz brzuch. Mam prace fizyczna, jestem ale nie regularna. Jadam wieczorami duzo srodyczy. Jak najskuteczmiej Walczyc z moja waga ? Prosze o odp

Witam Panią,

Na początku musi Pani wyeliminować błędy, które Pani opisała a mianowicie: posiłki powinny być lekkie i łatwostrawne a ie tłuste, należy ograniczać lub nawet zrezygnować z soli, wieczorami nie można podjadać a słodycze postara się Pani jeść ,,od święta''. Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
Zalecam również aktywność fizyczną.

W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska