Dzien dobry,
Oczywiście, że jest taka możliwość, tak na prawdę każda dieta powinna być dobierana indywidualnie do pacjenta, jego potrzeb, stanu zdrowia itp. Aby dobrać taką dietę zapraszam na moja stronę www.dietea.pl/dieta-on-line tam dowie się Pani wszystkich szczegółów.
Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji. 2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania. 3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii. 4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami. 5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery. 6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek). 7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego. 8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii). 9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie. 10. Unikaj alkoholu.
Po przepisy, przykładowe jadłospisy i wskazówki żywieniowe zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska
Witam serdecznie,
Dieta ułożona przez doświadczonego dietetyka musi być dobrana indywidualnie. Powinna uwzględniać Pani wiek, wzrost, aktywność fizyczną, styl życia oraz preferencje żywieniowe i jeszcze inne ważne kwestie miedzy innymi zdrowotne. Zaden specjalista nie powinien ułożyć Pani diety bez takiej wiedzy(a wiem że tego typu sytuacje się zdarzają, więc od razy przestrzegam)
Zgodnie z powyższym w tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.
Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków 5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Dołączy Pani również aktywność fizyczną, która stanowi 30% sukcesy w walce o wymarzona sylwetkę.
Dieta powinna być tak dobrana aby nie odczuwała Pani głodu, nie może kojarzyć się z głodówką a stać się zdrowym stylem życia.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Odchudzanie przy siedzącym trybie pracy – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Pomoc w odchudzaniu dla 24-latki – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Bezpieczne odchudzanie przy 173 cm wzrostu – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Uniwersalny przepis na odchudzanie – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Odchudzanie po 3 ciążach – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Odchudzanie z wagi 130 kg u 21-letniego mężczyzny – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Zbilansowana dieta prowadząca do zrzucenia 30 kg – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Metody odchudzania dla 20-latki – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Sposoby na szybkie odchudzanie – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Odchudzanie i otyłość brzuszna – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
artykuły
Dieta cukrzycowa - rola, charakterystyka, składniki, czego unikać, jadłospis, zdrowe przekąski
Dieta cukrzycowa jest specjalnie ułożonym planem,
Intermittent fasting (post przerywany) - zasady, zalety przeciwwskazania
Intermittent fasting, IF lub post przerywany, to s
Dieta przy nadciśnieniu tętniczym. Co spożywać? Jakich produktów unikać?
Dieta przy nadciśnieniu to najlepsze lekarstwo na