Dieta dla 14-letniej dziewczyny

Witam mam nastoletnia corke 14 lat 38kg prosze o zdrowe jadlospisy dla niej

Witam Panią,

Niestety żaden profesjonalny dietetyk nie ułoży i nie wyśle diety dysponując tak małą ilością informacji na temat Pani córki. Należy zebrać szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać stan zdrowia, aktywność fizyczną, zapotrzebowanie energetyczne a także preferencje smakowe. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana współpracą to zachęcam do kontakty mailowego.
Z pewnością jednak córka powinna jadać regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Córka powinna również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk