Ile należy schudnąć miesięcznie, żeby nie było widać efektu jo-jo?

Witam, mam 22 lata, ważę 72kg. i mam 168cm wzrostu, widać, że mam nadwagę. Ile należy schudnąć miesięcznie, żeby nie było widać efektu jo-jo? Co stosować w diecie, a czego unikać? Pracuje w trybie siedzącym. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

To nie zależy na liczbie kg tylko utrzymaniu zdrowej diety. Polecam wizytę i odchudzanie pod okiem dietetyka.

Lek. Tomasz Budlewski

To nie zależy od liczby kg ale od utrzymania zdrowej diety. Polecam wizyte i odchudzanie pod okiem dietetyka

Piotr Pilarski

Proszę zapoznać się z artykułem https://portal.abczdrowie.pl/zdrowa-dieta. Proszę ograniczyc ilość kcal do 2000. Regularny wysiłek również jest bardzo ważny. Zmiana trybu życia musi być na stałe to pozwoli uniknąć efektu jo jo.

Pozdrawiam.