Dieta bez efektu jo-jo!

Witam! Mam 33 lata, ważę 73 kg przy wzroście 166 cm. Mam otyłość brzuszną, która pozostała mi po ostatnim porodzie (5 lat temu). Jaka byłaby najlepsza dieta w moim wieku? Proszę o podpowiedzenie, ponieważ jeszcze nigdy żadnej nie stosowałam. Po pierwszej ciąży schudłam w ciągu 2 lat, nie stosując żadnej diety. Moja wcześniejsza waga, nigdy nie przekraczała 54 kg. Bardzo bym chciała wrócić do mojej wcześniejszej wagi, ale nie wiem, jak to zrobić. Jaką powinnam stosować dietę, aby nie mieć efektu jo-jo?
33 LAT ponad rok temu

Witam!

Przede wszystkim powinna Pani postawić sobie cele i zastanowić się, dlaczego chce się odchudzać. Najlepiej to sobie zapisać, aby w chwilach zwątpienia móc przypomnieć sobie - dlaczego to robię?

Nie warto stosować popularnych diet odchudzających, ponieważ są one niezbilansowane, dostarczają nam zbyt mało kalorii, trwają bardzo krótko i najważniejsze nie uczą nas zdrowych nawyków żywieniowych.

Zdrowe nawyki żywieniowe są podstawą do tego, aby odżywiać się prawidłowo i z głową, a przy tym tracić zbędne kilogramy. Dlatego proponuję lekturę http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia oraz http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia. Zachęcam też do przeczytania innych równie pomocnych artykułów.

Drugim punktem zdrowego stylu życia jest sport! Jest on równie istotny jak sama dieta. Proszę zacząć od szybkiego spaceru, mało wymagających ćwiczeń, które znajdzie Pani na stronie www.abccwiczenia.pl, około 30 minut 3 razy w tygodniu. Później proszę zwiększyć dawkę aktywności do 30 minut dziennie. Można zapisać się na basen, aqua aerobik czy pillates. Każda aktywność jest dobra.

Stosując się do tych zaleceń, z pewnością uniknie Pani efektu jo-jo, a efekty będą stymulujące do dalszego zdrowego odżywiania przez całe życie. Proszę jednak pamiętać, że utrata zbędnych kilogramów jest procesem długotrwałym, ale wartym zachodu.

Powodzenia.