Chcę schudnąć, tylko w jaki sposób?

Witam! Mam 19 lat, 160 cm wzrostu i ważę 74 kg. Marzę o wadze, która jest dla mnie odpowiednia - ok.59 kg. Nie wiem, jaka dieta będzie dla mnie odpowiednia i co używać, by poskutkowało. Problemy też mam z nadmierną tkanką tluszczową, odkładającą się na brzuchu i nogach... Proszę was o poradę i pomoc. Z góry dziękuję :D
19 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 28,9, co oznacza nadwagę. Powinnaś zacząć dbać o swoją sylwetkę poprzez odpowiednie żywienie i regularną aktywność fizyczną. Tylko te dwa elementy połączone ze sobą mogą przynieść pożądany efekt.

Zdrowe nawyki żywieniowe są podstawą do tego, aby odżywiać się prawidłowo i z głową, a przy tym tracić zbędne kilogramy. Dlatego proponuję lekturę: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia i tu: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia. Zachęcam też do przeczytania innych równie pomocnych artykułów.

Drugim punktem zdrowego stylu życia jest sport! Jest on równie istotny jak sama dieta. Proszę zacząć od szybkiego spaceru, mało wymagających ćwiczeń, które znajdzie Pani na stronie www.abccwiczenia.pl, około 30 minut 3 razy w tygodniu. Później proszę zwiększyć dawkę aktywności do 30 minut dziennie. Można zapisać się na basen, aqua aerobik czy pillates. Każda aktywność jest dobra.

Proszę nie stosować diet „gazetowych”, których restrykcyjny jadłospis nie uwzględnia wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a także najczęściej doprowadzają one do efektu jo-jo. Odchudzanie jest procesem długotrwałym - prawidłowo powinniśmy tracić na diecie odchudzającej od 0,5 do 1 kg na tydzień, jednak tylko w ten sposób masa ciała nie będzie się wahać, a równomiernie się zmniejszać i pozostanie na stałym poziomie, po zaprzestaniu odchudzania. Proszę jednak nie zapominać o zdrowym stylu życia także po zakończeniu kuracji.

Pozdrawiam.