Problem z utratą wagi podczas karmienia piersią

Witam, jestem pół roku po porodzie nie schodzę z wagi w ogóle. Przed porodem ważyłam 70 kg wzrost 165 w ciąży przytyłam 14 kg. Nie objadałam się:) po samym porodzie zeszło mi 6 kg ale szybko wróciło 1-2 i zostało mi resztę kilogramów do dzisiaj. Waga stoi w miejscu. Staram się jeść regularnie 4-5 posiłków. Posiłki jem lekkostrawne parowane gdyż karmie piersią. Jaka może być przyczyna że nie schodzę z wagi przy karmieniu piersią wszyscy z tego co wiem schodzą z wagi.

Witam Panią,

Każdy organizm jest inny i różnie reaguje na karmienie piersią i redukcję wagi. Jednak przy stosowaniu odpowiedniej diety i przynajmniej przy minimalnej aktywności fizycznej powinna Pani chudnąć. Być może dieta, którą Pani wprowadzała była źle zbilansowana i nie odpowiadała Pani zapotrzebowaniu energetycznemu. Zastanawiam się czy jadłospis był dobrany przez specjalistę dietetyka czy może eksperymentowała Pani samodzielnie?
Aby ocenić dlaczego nie było efektów Pani starań chętnie prześledzę Pani dietę. Jeżeli jest Pani zainteresowana można opisać mi na maila przykładowy dzień: co Pani zjada, jakie ilości, jak często, ile czasu przed snem jest ostatni posiłek itp. Ja przeanalizuje i wskażę ewentualne błędy oraz udzielę cennych wskazówek

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

witam
bardzo często waga po porodzie może się zatrzymać,za sprawą rozregulowania hormonów;
zwykle poziom hormonów wraca do normy w czasie do 1 roku
proszę sobie dać jeszcze trochę czasu lub zbadać poziom TSH
można zastosować dietę odchudzającą lub mobilizującą metabolizm
ale radzę wykonywać to pod kontrolą dietetyka

pozdrawiam