Jak jeszcze podnieść wagę?

Mam duży problem z wagą. Za nim trafiłem do szpitala ważyłem 64 kg przy wzroście 186. Choruję na cukrzycę typu.1 i po wyjściu udalo mi się przytyć do 81kg. Chciałbym jeszcze trochę podnieść wagę ale nie moge. Stoję w miejscu albo waga mi spada. Co mogę zrobić by ją ogarnąć.Cwicze codziennie i staram się jeść koło 5 posiłków dziennie. Może to jest winna podawania sobie zbyt często insuliny. Podaje sobie co 3h i organizm.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 11 miesięcy temu

Jak zapobiec cukrzycy typu 1?

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To obecnie choroba cywilizacyjna. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Czy wiesz, jak radzić sobie z cukrzycą typu 1? Sprawdź to.

Dzień dobry,

to jak często podaje Pan insulinę powinien określić lekarz prowadzący.

Ja ze swojej strony mogę pomóc w ustaleniu diety. Powinien Pan skupić się nad tym, co zjada, a nie tylko ile. Często spożywamy jedzenie niezdrowe, złej jakości, wysokokaloryczne ale tak naprawdę ubogie w ważne składniki odżywcze. W ten sposób wcale nie odżywiamy swego organizmu.

W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pana temat, aby zalecić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Muszę się zorientować jaki jest Pana styl życia, stan zdrowia, ile ma Pan czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pana preferencje smakowe itp. Jeżeli byłby Pan zainteresowany współpracą to zachęcam do kontaktu drogą milową.

Nie mniej jednak powinien Pan spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 1-2 godziny przed snem. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Powinno się pić wodę mineralną, a także soki owocowe, soki owocowo-warzywne oraz warzywne (najlepiej świeżo wyciskane). Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Powinien Pan unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Przed snem można wypić melisę.W celu zwiększenia masy ciała powinien Pan być na tzw. bilansie dodatnim, czyli dostarczać więcej kalorii niż Pan zużywa. Proszę wyliczyć swoją czynną przemianę materii i tak dobrać jadłospis, aby energetyczność diety ją przewyższała.Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem diety zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.plPozdrawiam

Joanna Wasiluk

DietetykBlogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Dzień dobry

Na początku powinna się Pani zastanowić jaki może być powód wypadania włosów. Być może brakuje Pani jakichś składników w diecie? Należałoby prześledzić Pani jadłospis. Warto zacząć od podstaw czyli od odżywania a potem szukać pomocy w aptece :)

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe oraz podpowiem w co jeszcze może Pan wzbogacić swoją dietę.kontakt:

joanna.wasiluk@o2.plPozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

DietetykBlogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy