Dlaczego moja waga nie chce spadać?

Witam, mam 19 lat i otyłość 1 stopnia. Otóż sprawa wygląda tak, że w ciągu ostatnich 2-3 lat przytyłam dość sporo i od niedawna (prawie 2 miesiące temu) zaczęłam się odchudzać. Mój wzrost to 172 cm i w styczniu ważyłam 98.8 kg i do tej pory schudłam do 91.3 kg. Od dziecka byłam szczupła, tyć zaczęłam przy dojrzewaniu, ale nie miałam większych problemów z nadwagą. Wiele razy próbowałam się odchudzać, ale zazwyczaj po max. Miesiącu moje chęci dochodziły, czułam się słaba i czułam brak jakiejkolwiek motywacji. Przez ostatnie 2 lata moja waga wzrosła za czym poszły tragiczne efekty, takie jak zwiększenie się masy mojego ciała, spadek kondycji. W dzieciństwie chorowalam na astmę, przez co nie chciałam biegać i zawsze byłam do tego źle nastawiona poprzez źle doświadczenia. Od stycznia zmieniłam swoje nastawienie i bardzo zapragnelam schudnąć. Już ponad miesiąc staram się utrzymywać dietę (nie zawsze dobrze mi to szło, w styczniu jadłam nieregularnie a w lutym odpuściłam na tydzień i przytyłam 2 kg). Od poniedziałku bardziej poważnie wzięłam się za odchudzanie (jem 5 posiłków dziennie co 3 godziny, dużo spaceruje). Dodatkowo prawie 2 miesiące staram się regularnie ćwiczyć. Od 3 dni moja waga nie spada, mimo że włączyłam jeszcze bieganie, czym może to być spowodowane?

Zatrzymanie spadku masy ciała podczas diety redukcyjnej to normalne zjawisko. Zwłaszcza 3 dni. Biorąc pod uwagę niedawne "odpuściłam" to zupełnie oczywiste, że waga się zatrzymała. Warto dobrać taką dietę, żeby nie chodzić głodnym, aby była urozmaicona i odżywcza. Wtedy ryzyko pojawiania się napadów głodu, a także osłabienia i zmęczenia dietą znacznie zmaleje, a nawet w ogóle nie powinno wystapić. :-) Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, to bezwzględnie musi ona sprawiać przyjemność. Przy Pani wadze zamast biegania radziłabym rozwazyć jakiś sport mniej obciążający kolana, np marsz z kijami, aerobik w wodzie. Zapraszam też na www.przeciwwaga.pl , może znajdzie tam Pani coś dla siebie :-)