Przybranie na wadze po rozpoczęciu szkoły

Witam. Jestem po silnym odchudzaniu, schudłem 34 kg w około 6-7 miesięcy. Udawało mi się utrzymać wagę obojętnie ile jedząc, nie wracam do starych nawyków. Dużo się ruszam, biegam itd. Jednak po wakacjach zaczął się okres szkoły. w przeciągu 4 dni przybrałem około 2 kg... Wchodząc na wagę wieczorem i potem nazajutrz ważę tylko 0,5 kg mniej, w wakacje było to coś koło 1.2... Nie wiem co się dzieje. Staram się jeśćmniej ale waga i tak rośnie. Jaka jest tego przyczyna?

Witam!

Rożnica masy ciała może być powodowana m.in. tym ile wypiliśmy, zjedliśmy, jak ciężkie mamy ubranie. Dobowe wahania mogą sięgać nawet do 2 kg. Jest to zupełnie normalne, dlatego najlepiej dokonywać pomiarów masy ciała o jednakowych porach (np. rano). Stawiając wagę w tym samym miejscu. Wtedy wyniki będą porównywalne.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska