Czym spowodowane są wahania wagi?

Witam. chciałabym wiedzieć czym spowodowane są wachania mojej wagi. Przykładowo. jednego dnia rano gdy wchodzę na wagę ważę 69.3kg drugiego dnia też rano wchodząc na wagę pokazuje ona 70 kg. od czeo to zalezy. Moja dieta to głównie gotowane mięso owoce warzywa jem ma 1700 kalorii dziennie. czym mogą być spowodowane takie wachania.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Wahania takie są naturalne, proszę ważyć się raz w tygodniu np. w sobotę po wstaniu - wtedy realnie można ocenić wzrost czy spadek wagi.

Pozdrawiam

Witam!

Rożnica masy może być spowodowana m.in. tym ile wypiliśmy, zjedliśmy, jak ciężkie mamy ubranie. Różnica masy ciała rano i wieczorem może sięgać nawet do 2 kg. Jest to zupełnie normalne, dlatego najlepiej dokonywać pomiarów masy ciała o jednakowych porach np. dwa razy w tygodniu rano.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska