Różnica wagi rano i wieczorem

codziennie zjadam nie więcej niż 2000 kcal a różnica wagi pomiędzy ranem a wieczorem wynosi az 1,5-2 kg. chcę zaznaczyć że staram się nie objadać ale pije bardzo mało płynów za to 2, 3 kawy dziennie i dosyc czesto wieczorem wypijam 1 lub 2 piwa. czy taka róznica w wadze moze byc spowodowana zatrzymywaniem wody w organiźmie przew kawę lub alkohol?

Witam serdecznie,

Różnica w wadze rano i wieczorem to całkiem naturalna rzecz. W ciągu dnia zjadamy pewne ilości pokarmów, pijemy płyny więc i waga wzrasta. Nie mniej jednak wzrost wagi może być też spowodowany zatrzymaniem wody w organizmie. Przy małej podaży czystej wody a piciu sporej ilości kawy oraz występowaniu alkoholu organizm będzie odwodniony i zacznie płyny magazynować. Proszę koniecznie zwiększyć picie wody do około 1,5-2l/dzień. Zatrzymane płyny metaboliczne powodują, że puchniemy, czujemy obrzęki nóg, rąk czy twarzy a waga rośnie.
Zatrzymanie wody w organizmie (oprócz alkoholu i kawy)powoduje również czarna herbata(teina) oraz sól. Dodatkowo zalecam picie ziół typu: pokrzywa, koper włoski, rumianek, mięta itp które oczyszczą organizm. Rano na czczo (o ile nie podrażnia to przewodu pokarmowego) warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny, ponieważ działa detoksykująco i poprawia przemianę materii.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam!
Rożnica masy ciała rano i wieczorem będzie spowodowana m.in. tym ile wypiliśmy, zjedliśmy, jak ciężkie mamy ubranie. Może sięgać nawet do 2 kg. Jest to zupełnie normalne, dlatego najlepiej dokonywać pomiarów masy ciała o jednakowych porach np. rano. Wtedy wyniki będą porównywalne.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska