Waga a zwinność i poruszanie się

Witam czy grubszy człowiek w wieku młodzieńczym jest po wolniejszy mniej zwinny inaczej myśli tzn czy jego ruchy czy zamykanie oczu są inne niż u osoby chudej?

W większości przypadków osoba otyła jest mniej sprawna niż osoba szczupła. Wynika to z ogólnej kondycji mięśni i organizmu. Ponadto osoba otyła z reguły odżywia się niezdrowo, a sposób odżywiania ma duży wpływ na koncentrację, zdrowie i poziom energii. Warto również wspomnieć tutaj o tym, że otyłość brzuszna powoduje uciskanie przepony przez co trudniej się oddycha i krążenie jest słabsze.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/

Mgr inĹź. Emilia KoĹodziejska

Witam,

Nadwaga ma znaczenie w ogólnej aktywności fizycznej i różnicuje znacznie sprawność osób szczupłych i z nadwagą.

Pozdrawiam

Sylwia Ogrodowczyk
dbamodiete.pl