Problem z metabolizmem po stosowaniu złych diet

Czy możliwe ze zachwialam swój metabolizm? Stosowałam Diety aby schudnąć, najczęściej restrykcyjne, jak teraz się przekonałam nieskuteczne. Teraz jem zdrowo,5 posiłków dzidziennie niskokalorycznych, niskotluszczowych i z mala zawartością węglowodanów a efekty są naprawdę bardzo małe.dodam ze uprawiam sport mniej więcej 4 -5 razy w tygodniu. Czy możliwe ze nie uda mi się schudnąć bo mój metabolizm jest

Witam Panią,

Rzeczywiście diety restrykcyjne obniżają tempo metabolizmu ale jeszcze nic straconego i może Pani schudnąć. Teraz należy metabolizm przyspieszyć ale z pewnością tego Pani nie zrobi jedząc (jak Pani pisze) posiłki zbyt niskokaloryczne i zbyt nisko węglowodanowe. Węglowodany sa nam bardzo potrzebne, jest to główne źródło energii i dzięki nim metabolizm przyspiesza. Należy jednak wybierać ,,dobre" węglowodany, złożone.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie,

Tak, diety restrykcyjne prowadzą do obniżenia tempa metabolizmu. Posiadam mało informacji na Pani temat, które pozwoliłyby ocenić Pani obecny sposób żywienia, jednak mała ilość węglowodanów w diecie także nie jest najlepszym pomysłem. Nasz organizm do prawidłowej pracy potrzebuje wszystkich makroskładników - białek, tłuszczy i także węglowodanów oraz witamin i składników mineralnych. Dlatego tak ważny jest prawidłowy sposób żywienia - liczy się jakość spożywanego pokarmu. Dlatego radziłabym udać się do specjalisty w celu uzgodnienia wskazówek żywieniowych dostosowanych indywidualnie do Pani potrzeb - wieku, płci, pracy oraz stopnia aktywności fizycznej.

Pozdrawiam