Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odchudzanie a obwisła skóra

Witam, jestem na diecie 1500 kcal, wcześniej byłem na 2000 kcal ale nie przynosiło efektów, teraz efekty są nawet za duże mianowicie, dietę zacząłem przy wadze 135 kg :(, i waga spada po 4 tyg ok 3 - 4 kg tydzień, w 1 mies zrzuciłem ok 13 kg, i nie wiem czy jest to bezpieczne, zauważyłem iż waga schodzi ale robi się nadmiar obwisłej skóry, obecnie co 2 dzień ćwiczę aeroby i nie wiem czy nie powinienem przystopować.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Anna Porada Dietetyk, Wrocław
42 poziom zaufania

Witam serdecznie, bezpieczny i trwały ubytek masy ciała to ok. 0,5-1kg tygodniowo, zatem Pana dieta powinna jednak oscylować wokół większej wartości energetycznej. Co do obwisłej skóry - myślę, że nie powinien Pan ograniczać się do ćwiczeń aerobowych i ćwiczyć codziennie.
Dodatkowo, warto wybrać się do apteki i zakupić specjalne kremy ujędrniające skórę. Z tym problemem pomoże Panu również kosmetolog.
Serdecznie pozdrawiam i życzę dalszych, nieco wolniejszych sukcesów!
Anna Porada

0

Witam, szybki spadek masy ciała niestety niesie za sobą konsekwencje. Spadek masy ciała jest zbyt duży, stąd skóra staje się obwisła. Przy racjonalnym odchudzaniu spadek masy ciała powinien wynosić ok- 4 - 5 kg na miesiąc, systematycznie do osiągnięcia celu.
Ćwiczenia jak najbardziej są potrzebne, jednak kaloryczność diety w stosunku do zapotrzebowania jest za mała. Sugerowałabym zwiększenie kalorii o 200-300 kcal i obserwację.

0

Witam,
odpowiednio dobrana dieta redukcyjna powoduje redukcję 1kg/tydzień. Oczywiście przez pierwsze 3-4 tygodni diety spadek jest szybszy, ale z czasem spowalnia, a nawet powoduje zatrzymanie redukcji tkanki tłuszczowej i regularnie należy wprowadzać zmiany w jadłospisie lub zaleceniach, żeby metabolizm znowu przyśpieszyć. W Pani przypadku może się okazać, że metabolizm jest przyśpieszony aż za bardzo, dlatego spadek jest aż tak duży. Powodem może być źle dobrana dieta, duża otyłość, która także powoduje dużo szybszą redukcję, niż osoba z mniejszą nadwagą, ewentualnie źle dobrane ćwiczenia. Proszę zwiększyć kalorycznośc diety do ok 1700 kcal i obserwować organizm.
Pozdrawiam
Justyna Antoszczyszyn

Specjalistka do spraw żywienia. Absolwentka Technologii Żywności i Żywienia Człowieka.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy