Dzień dobry,
Nie wiem korzysta pan z usług doradcy żywieniowego/ dietetyka ale świetnie, że połączył Pan dietę z aktywnością fizyczną. Podstawą jest powolna utrata kilogramów (nie przytyło się w miesiąc 10kg i tak samo w miesiąc ich nie zrzucimy!:)) ma Pan rację najbezpieczniej jest tracić do 2kg na tydzień (czyli dieta zredukowana o 500kcal z uwzględnieniem wykonywanych ćwiczeń). Zbyt szybka utrata wagi jest kusząca ale wiąże się ze znacznym obniżeniem metabolizmu, niestety wracamy później do starych nawyków żywieniowych (nie ucząc się niczego) i efekt jojo gotowy. Wielu mężczyzn ma problemy/ obawia się o swój brzuch, jednak powolna utrata wagi w połączeniu z regularnymi ćwiczeniami siłowo-aerobowymi daje świetne rezultaty. Polecam wyszukać sobie na youtube filmików Jacka Bilczyńskiego, który wiele mówi o połączeniu ćwiczeń z dietą. Myślę, że zabieg o którym pan wspomniał, nie będzie konieczny, jeśli tylko zdrowe odżywianie i aktywność wejdą do Pana życia codziennego. Bardzo ważną kwestią jest również powrót do prawidłowej kaloryczności, który należy wykonać również stopniowo. W razie dalszych pytań chętnie odpowiem. 3mam kciuki i powodzenia!!
Gosia Jezierska
Zapomniałam dodać, bo wspominał Pan o suplementacji, nie szalałabym z tym zbytnio, przy dużym wysiłku można przyjmować witaminy z grupy B, w okresach jesienno-zimowych wit D3+K2+omega3. Fajnie byłoby na początku redukcji masy ciała zastosować przyjmowanie probiotyków, które pozwolą na uregulowanie prawidłowej mikroflory przewodu pokarmowego (wiele badań dowodzi że ma to istotny wpływ na przebieg redukcji zbędnych kg). Swoim pacjentom polecam również poranne dokwaszenie żołądka :)
Witam,
Bardzo rozsądnie podchodzi Pan do diety i zmiany nawyków żywieniowych! Wprowadzenie aktywności fizycznej i racjonalna redukcja, zwłaszcza w młodym wieku nie powinny skutkować problemami ze skórą o których Pan pisze. Jest Pan na początku diety i tutaj ważne pytanie – czy działa Pan na własną rękę? Jeżeli tak, to przynajmniej pewne założenia diety, w oparciu o wyniki Pana badań polecam skonsultować ze specjalistą, chociażby po to, aby oszacować odpowiedni deficyt i przez to zapobiec zbyt szybkiej redukcji. Co do witamin – podstawą jest odpowiednio zbilansowany jadłospis. Suplementacja, o ile zajdzie konieczność jej stosowania również powinna być dobrana indywidualnie, w oparciu o wywiad zdrowotny, żywieniowy i ogólną kondycję organizmu.
Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!
Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351
warto również przeczytać: Jesteś aktywna/-y fizycznie – dowiedz się czy jeść i co jeść po wysiłku
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/jestes-aktywna-y-fizycznie-dowiedz-sie-czy-jesc-i-co-jesc-po-wysilku.html?c=9
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Odchudzanie i redukcja obwisłego brzucha po ciąży – odpowiada Mgr Kamila Lemańska
- Zioła na odchudzanie i ćwiczenia fizyczne – odpowiada Mgr Klaudia Wita
- Jakie tabletki na odchudzanie stosować podczas biegania? – odpowiada Sylwia Ogrodowczyk
- Redukcja tkanki tłuszczowej a zumba – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Ćwiczenia x daily na odchudzanie – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Jakie ćwiczenia podczas odchudzania są najlepsze? – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Odchudzanie przy problemach z kręgosłupem – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Odchudzanie z nadwagi przy nadciśnieniu – odpowiada Mgr Kamila Lemańska
- Szybkie przybieranie na wadze u 27-latka – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Odżywki na odchudzanie dla 18-latka – odpowiada Mgr Kamila Lemańska