Czy taki lek powoduje tycie?

Witam,mam pytanie zażywam zolafren (10 mg dziennie) i chcę ułożyć sobie dietę. Czy tycie na zolafrenie jest spowodowane tylko zwiększonym łaknieniem czy jest to spowodowane też tym, że zolafren sam w sobie powoduje tycie? ( z lekarzem widzę się dopiero za miesiąc więc pytam tutaj)

Witam! Mechanizm wzrostu masy ciała przy leczeniu Zolafrenem jest wieloczynnikowy, m.in. zmniejszenie aktywności fizycznej, działanie antystresowe, spowolnienie metabolizmu, czasem zatrzymywanie wody w organizmie, wpływ na wydzielanie wewnętrzne itp. Poza odpowiednią dietą konieczne utrzymanie lub zwiększenie aktywności fizycznej - nawet to drugi wydaje się być ważniejsze. Pozdrawiam W. Łuczkowski.