Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taki lek powoduje tycie?

Witam,mam pytanie zażywam zolafren (10 mg dziennie) i chcę ułożyć sobie dietę. Czy tycie na zolafrenie jest spowodowane tylko zwiększonym łaknieniem czy jest to spowodowane też tym, że zolafren sam w sobie powoduje tycie? ( z lekarzem widzę się dopiero za miesiąc więc pytam tutaj)
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 3 miesiące temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Witam! Mechanizm wzrostu masy ciała przy leczeniu Zolafrenem jest wieloczynnikowy, m.in. zmniejszenie aktywności fizycznej, działanie antystresowe, spowolnienie metabolizmu, czasem zatrzymywanie wody w organizmie, wpływ na wydzielanie wewnętrzne itp. Poza odpowiednią dietą konieczne utrzymanie lub zwiększenie aktywności fizycznej - nawet to drugi wydaje się być ważniejsze. Pozdrawiam W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy