Jakie tabletki antykoncepcyjne nie powodują tycia?

Od 3 miesięcy biorę microgynom i od tamtego czasu bardzo utyłam, mam przeogromny apatyt. Z reguły jestem osobą aktywną fizycznie.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Wiele kobiet podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych zauważa u siebie wzrost masy ciała. Spowodowane to jest zazwyczaj dwoma czynnikami - zatrzymywanie wody w organizmie i zwiększeniem apetytu. Polecam artykuł: abcantykoncepcja.pl/antykoncepcja-hormonalna-a-tycie.

Istnieją tabletki antykoncepcyjne zawierające dodatek leku moczopędnego, który zapobiega zatrzymywaniu wody w organizmie. Niewielkie zmniejszenie masy ciała uzyskuje się dzięki zmniejszeniu ilości wody w organizmie. Jednak nie likwiduje to problemu wzmożonego apetytu. Jeśli kobieta przytyła, bo przyjmowała wiecej kalorii, niż było jej potrzebne, to nie ma takiej tabletki antykoncepcyjnej, która ją "odchudzi". Powinna ona wprowadzić dietę, zacząć liczyć kalorie, więcej się ruszać i to dopiero da efekty.