Witam,
Paradoksalnie zmniejszyć ilość ćwiczeń, mięśnie też muszą odpocząć i się zregenerować, 4 razy wystarczy, Pozdrawiam:)
Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji dietetycznej. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska
Witam. Pierwsza kwestia jest taka, że może na początek powinna Pani troszeczkę przystopować z ćwiczeniami, to znaczy ćwiczyć np. 4-5 dni w tygodniu, aby organizm miał szansę się zregenerować. 1,5 miesiąca to dość krótki okres, najlepiej zacząć od mniej intensywnych ćwiczeń i stopniowo zwiększać ilość treningów, aby się nie „wypalić” od początku…Proszę także dać sobie czas, nie spieszyć się z odchudzaniem. Każdy organizm reaguje inaczej na zmiany i musi się dostosować. Druga kwestia to nawyki żywieniowe. Aby ocenić, czy rzeczywiście prawidłowo się Pani odżywia niezbędny jest szczegółowy wywiad żywieniowy. Jak sama Pani pisze dość często pojawiają się w jadłospisie ciasta…a więc należałoby chyba jednak nad tym popracować Trzecia kwestia to ilość energii jaką Pani spożywa. Przy takiej aktywności fizycznej jaką Pani opisała, powinna Pani spożywać ok. 2200 kcal. Przy zbyt dużym ograniczeniu kaloryczności metabolizm zaczyna spowalniać i o wiele trudniej schudnąć…Zachęcam do współpracy z dietetykiem, jeśli jest Pani zainteresowana, zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl. Zapraszam także na bloga z przepisami: www.zdrowapasja.blogspot.com. Pozdrawiam serdecznie.
Witam Panią.Po pierwsze nie ilość treningów, a ich intensywność odgrywa kluczową rolę w procesie spalania tkanki tłuszczowej , a te, o których Pani pisze do intensywnych,mówiąc najoględniej nie należą.Po drugie,bardzo ważna jest pora wykonywania treningów ,oraz ich czas trwania.To w telegraficznym skrócie jeśli chodzi o Pani aktywność fizyczną i brak zadowolenia z jej efektów. Odmienną , a zarazem najważniejszą kwestię stanowi dieta.Przy tak dużej podaży węglowodanów i takiej intensywności treningu, jedynie co pani uszczupli to pokłady glikogenu mięśniowego, zapasy tkanki tłuszczowej pozostaną nietknięte,bo zakładam, że nie pracuje pani ciężko fizycznie w ciągu dnia, przez co wydatek energetyczny ,a co za tym idzie i kaloryczny uległ by znacznemu wzrostowi.Zdecydowanie za duży %udział w diecie węglowodanów(redukcja),owoce zawierające fruktozę spożywane w niewłaściwych porach mogą stanowić problem,podobnie jak ciasto.Cieszą regularne posiłki, o których Pani pisze .Zapraszam do kontaktu pod nr tel 600042800.Pozdrawiam i życzę sukcesu.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Brak efektów odchudzania i ćwiczeń – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Ćwiczenia cardio lub siłowe przy odchudzaniu się – odpowiada Mgr Paulina Filipowicz
- Ćwiczenia fizyczne na zgubienie centymetrów w pasie – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Ćwiczenia na rowerku treningowym podczas odchudzania – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Brak efektów mimo aktywności fizycznej u 24-latki – odpowiada Mgr Anna Zwoleńska
- Wykonywanie ćwiczeń fizycznych i brak efektów odchudzania – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Spalanie tkanki tłuszczowej podczas ćwiczeń – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Brak spadania wagi pomimo diety redukcyjnej – odpowiada Mgr Aleksandra Józwik
- Duże łydki i biodra i sposób odchudzania – odpowiada Mgr Anna Zwoleńska
- Czy regularne ćwiczenia poprawiają metabolizm? – odpowiada Mgr inż. Barbara Dąbek
artykuły
Otyłość brzuszna - przyczyny, leczenie, dieta, ćwiczenia
Otyłość brzuszna znacznie częściej występuje u męż
Odstaw jak najszybciej. Ryzyko cukrzycy nie będzie ci zagrażać
Zmniejsz podaż cukrów Poziom glukozy we krwi odgry
Trening aerobowy - zasady, korzyści i przykłady ćwiczeń
Trening aerobowy, inaczej aeroby, to ćwiczenia, kt