Walka z otyłością a dobór ćwiczeń fizycznych

Prosze o pomoc.Moja walka z otyloscia zaczela sie od 78kg po okolo 2miesiaczch schudlam 3kg chodze na silownie 7 dni w tygodniu cwicze na orbitrek 1 godz I 1 godz cwiczenia areobowe.Zwracam tez uwage na zdrowe odzywianie ale chyba cos jest nie tak bo spadek wagi nie jest rewelacyjny.najwiekszym problemem jest oponka na brzuchu.Lubie prawie wszystkie cwiczenia oprocz biegania.Prosze mi powiedziec na czym mam cwiczc zeby efekty bylo lepiej widoczne.Pozdrawiam Beata zUSA

Witam! Najlepiej wybierać taką aktywność fizyczną, która będzie sprawiała najwięcej przyjemności. Aby schudnąć ćwiczenia powinny mieć średnią intensywność i długi czas trwania. Istotna jest również regularność i systematyczność ćwiczeń (około 5 razy w tygodniu). Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Ćwiczenia, które Pani wykonuje są w porządku. Można by dołożyć jeszcze ćwiczenia z obciążeniem, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej ponieważ mięśnie sa tkanką biologicznie czynną i spalanie zachodzi jeszcze długo po treningu. Pisze p[ani że nie jest zadowolona z efektów a może warto prześledzić Pani dietę, może to tu tkwi problem? Dieta stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Proszę skupić się na regularności posiłków, które powinny być jedzone w odstępach około 2,5-3godz, 5posiłków dziennie. Powinna Pani również odpowiednio nawadniać swój organizm i wypijać około 1,5 do 2l czystej wody mineralnej dziennie. Zastanowi się też Pani czy dostarcza odpowiednią ilośc kalorii w ciągu dnia zgodną z Pani zapotrzebowaniem energetycznym .
Jeżeli miałaby Pani problem z analizą swojej diety można opisać mi swój przykładowy dzień - co i w jakich ilościach Pani zjada na dane posiłki. Postaram się prześledzić jadłospis i wskazać ewentualne błędy.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk