Aktywność fizyczna a odchudzanie

Która aktywność jest lepsza - zumba czy pilates, aby schudnąć, szczególnie z brzucha i bioder? Bardzo prosze o odpowiedź, poniewaz nie wiem, na które ćwiczenia się zdecydować :)

Witam! Najlepiej wybierać taką aktywność fizyczną, która będzie sprawiała najwięcej przyjemności. Aby schudnąć ćwiczenia powinny mieć średnią intensywność i długi czas trwania. Istotna jest również regularność i systematyczność ćwiczeń (około 5 razy w tygodniu). Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

witam serdecznie,

Wybór ćwiczeń jest kwestią indywidualną. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Efektywniejsza powinna być zumba - pozwala na spalenie większej ilości kalorii. Dodatkowo może Pani jeszcze zainwestować w hula-hop czy skakankę. Na wzmocnienie mięśni brzucha można także robić brzuszki i ćwiczyć siłowo.

Bardzo ważna jest także odpowiednia dieta, która stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk