Czy taka waga u mojej córki nie jest za mała?

Witam. Moja córka ma 11 lat i waży 51/52 kg przy wzroście 164. Czy to za mało? Zaczeła biegać na bieżni codziennie chyba 10 minut a w weekend rano i wieczorem. Na deser je lekkie słodycze i owoc. A w sobotę je ile chce. Koedyś się tym nie przejmowała i się o nią martwię. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
waga córki jest prawidłowa, choć w dolnej granicy. Wskaźnik BMI wynosi: 19.33, co oznacza wagę zdrową. Córka nie powinna się odchudzać. Sport to zdrowie a zdrowa dieta to podstawa, ale kiedy zaczyna się to robić obsesyjne i niepokojące należy porozmawiać poważnie z córką. Proszę obserwować jej zachowanie, czy oby nie jada za mało, nie liczy kalorii i nie ukrywa jedzenia. Każde zachowanie odbiegające od zdrowego stylu życia może dać powody to niepokoju i podejrzeń zaburzeń odżywania np. anoreksji.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk