Co oznacza duży spadek wagi u 15-latki?

Witam, moja córka od maja schudła 15kg z 58 do 43 przy wzroście 162cm. Nie pokoje sue o to, gdyż zdrowo się odżywia, pije dużo herbaty, jest wegetarianka ale uzupełnia wszystko innymi produktami, sportu nie uprawia. Nie wiem czy jest się o co niepokoić. Ma 15 lat. Z góry dziękuje

Witam serdecznie,
niestety są powody do obawy. Po pierwsze należy ustalić przyczynę utraty wagi i upewnić się czy oby córka nie choruje na zaburzenia odżywiania. Osoba chora może to ukrywać przed otoczeniem i Pani może nawet nie zdawać sobię z tego sprawy a wręcz przeciwnie być przekonana, że córka jada zdrowo.
W tym momencie córka ma niedowagę.
Proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu w celu wykonania badań oraz obserowować zachowanie córki aby wykluczyć anoreksję czy bulimię.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk