Czy lekarz może zmusić do przytycia?

Witam, Moja 15 - letnia córka ma niedowagę ( 38 kg, 165 cm wzrostu). Mimo tego wygląda dobrze i jest zdrowa. Czy na badaniach lekarz ma prawo zmusić ją do przytycia wbrew woli mojej i jej? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Witam serdecznie,
oczywiście, że lekarz do niczego nie może zmusić córki wbrew jej rodzicom (córka jest niepełnoletnia więc rodzice za nią odpowiadają). Nie mniej jednak uważam, że córka potrzebuje odpowiedniej diety. Ewidentnie ma niedowagę. Nie wierzęm, że przy 165cm wzrostu i wadze 38kg wygląda dobrze.
Proszę przeanalizować codzienny jadłospis córki. Czy oby na pewno jest prawidłowy?
Pamięta Pani, że jeżeli w tym wieku dziecko źle się odżywia to bardzo często odbija się to a zdrowiu w przyszłości.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk