Co zrobić, żeby córka przybrała na wadze?

Witam mam problem z córką ma 155cm wzrostu i waży 37kg strasznie mało je jeszcze niecałe 2 miesiące temu kiedy byliśmy u lekarza ważyła 44kg dietę ogólnie zaczęła 5 miesięcy temu gdzie ważyła 55kg na początku ograniczyła słodycze i smażone posiłki z czasem zaczęła jeść wszystkiego mniej i przed przygotowaniem posiłku waży każdy produkt do tego musi ćwiczyć bądź przejść dziennie 10000krokow wiem że jej waga nadal będzie spadać gdyż kolejny weekend nic nie jadła (w weekendy nie jada wcale) na każdą próbę rozmowy i prośby żeby coś zaczęła robić reaguje agresja źle wygląda a pani doktor nie pomogła bo stwierdziła że skoro mówi że się dobrze czuje to nie ma co się martwić poprosiła ją żeby więcej jadła co oczywiście nie przynosi efektów jej posiłek dzienny to 30dkg warzyw gotowanych łyżka makaronu i 10dk gotowanej piersi z kurczaka plus 20dk kapusty kiszonej nic więcej nie chce jeść bardzo się martwię nie wiem co robić waga nadal będzie spadać Obecnie mieszkamy w UK proszę powiedzcie co robić jak jej pomóc

Dzień dobry,

obawiam się, że córka cierpi na zaburzenia odżywiania. Są to poważne problemy o podłożu psychologicznym, emocjonalnym. Nie zawsze sami dajemy sobie z tym radę. Osoba z anoreksją czy bulimią postrzega siebie jako otyłą mimo, że jest bardzo chuda. Wszystko siedzi w głowie.

Jeżeli rozmowy ni pomagają należy udać się do psychiatry, psychologa i dietetyka. Trzeba reagować, ponieważ czym dalej tym będzie trudniej. Zaczną się też poważne problemy zdrowotne w tym zanik miesiączki.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to mogą pomóc jako dietetyka w doborze odpowiedniej diety... Podaje kontakt:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668