Niezadowolenie z siebie po posiłku

"Zastanów się, czy możesz poczuć się lepiej w inny sposób, niż kupując sobie rzecz w mniejszym rozmiarze, robiąc coś, co nie ma żadnego związku z wagą, odchudzaniem, jedzeniem itp.? Przemyśl również, jak wpływa na Twój organizm długotrwałe stosowanie środków przeczyszczających. Czy chcesz cierpieć na długotrwałe zaparcia, kiedy już osiągniesz wymarzoną wagę? Jaki będzie Twój kolejny cel po 50 kg? Jak się czujesz, doznając ,,wyrzutów sumienia" z powodu jedzenia?" Ale tu chodzi o to, aby w lecie chodzić dumnym jak paw ze swojego chudego i cudnego ciała. Wzięłam już łącznie 40 tabletek przeczyszczających, codziennie po 1 lub 2, i jakoś nie mam zaparć. Wczoraj zauważyłam dwie małe plamki sine na moim grzbiecie, podobno to objawy bulimi, ale sobie obiecuję, że już nie będę wymiotwać.

Wczoraj zjadłam 400 kal i dziś też 400 kal, i czuję się dobrze. Potem 48, zostawię sobie 2 kg na uregulowanie, będę zwiększać kalorie - 400, 500, 400, 600, 500, 700, aż dojdę do 1000. Wiem, że mi się uda, na Onecie jest dużo takich blogów i dziewczyn takich jak ja. Zła jestem na siebie jak za dużo zjem, to proste. Przepraszam, jeżeli Panią w pewien sposób urażam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Nie czuję się w żaden sposób dotknięta ani urażona przez Ciebie i mam nadzieję, że nie odebrałaś w ten sposób moich wypowiedzi. Staram się jedynie pomóc Tobie i innym osobom z podobnym problemem.

Pierwszym etapem jest konfrontacja z własnymi objawami i ich przyczynami, co może być dla Ciebie trudne. Zachowania związane z bulimią mogą początkowo być źródłem satysfakcji, zainteresowania i podziwu otoczenia, z którego trudno zrezygnować. Pytanie jednak, jak zareaguje Twój organizm na długotrwałą dietę 1000 kcal, podczas gdy Twoje dobowe zapotrzebowanie przekracza 1500 kcal?

To, że w sieci można znaleźć wiele blogów osób z zaburzeniami odżywiania wskazuje niestety na narastanie tego problemu, i nie jest żadnym wyznacznikiem normy.

Jeśli spróbujesz określić swój problem, chętnie postaram się Ci pomóc.