Anoreksja - kiedy widać zwiększoną masę ciała?

Mam 14 lat. Moja przygoda z odchudzaniem zaczęła się w czerwcu 2010 r. Od tamtego czasu nie mam miesiączki. Wtedy, przy wzroście 168 ważyłam ok.54-55 kg. Na początku lutego tego roku przy wzroście 169 ważyłam 44-45 kg, jadłam ok. 1000 kcal dziennie. Aż pewnego dnia postanowiłam skończyć z odchudzaniem i zacząć jeść normalnie, jak wcześniej. Przytyłam w dość szybkim czasie. Dzisiaj ważę już ponad 48 kg. Jem ok. 1500-1700 kcal dziennie. Póki co zmieniła się tylko waga, ale moje wymiary się nie zmieniły - ciągle są takie same, jak wcześniej, tzn. kiedy ważyłam 44-45 kg.

Mam takie pytanie: czy jeśli na razie nie widać tych 3-4 kg, które mi przybyły, to nie będzie ich już widać, czy może będą one widoczne dopiero po jakimś czasie? - dlaczego tyję w tak szybkim czasie? czy mogę to jakoś zatrzymać? Nie jem nie wiadomo jak dużo... Moje koleżanki jedzą o wiele więcej ode mnie i nie tyją, a ja na 1500 kcal przytyłam w ciągu 3 tygodni 4 kg...

Witam serdecznie.
Niestety, obserwujesz właśnie klasyczne skutki zbyt drastycznego i zupełnie niepotrzebnego odchudzania. Świadczy o tym brak miesiączki i szybkie przybieranie na wadze. Powinnaś przede wszystkim udać się do ginekologa. Dieta 1000 kcal, szczególnie w Twoim wieku i przy wymiarach jakie podałaś, to czyste szaleństwo! Koniecznie wróć do wcześniejszej, prawdopodobnie prawidłowej dla Ciebie masy ciała. Nabierasz kilogramów, ponieważ Twój organizm desperacko potrzebuje tkanki tłuszczowej, by móc normalnie realizować funkcje rozrodcze. Jesz mniej niż koleżanki, bo drakońską dietą obniżyłaś sobie poziom metabolizmu. Możesz go stopniowo zwiększać, podwyższając kaloryczność diety. Powinnaś dojść do ok. 2000 kcal. Pamiętaj, najważniejsze jest Twoje zdrowie. Odżywiaj się racjonalnie, zgodnie z Twoim zapotrzebowaniem energetycznym (1500-1700 kcal to nadal dieta redukcyjna), a osiągniesz prawidłową wagę (nie próbuj zatrzymywać tego procesu) i będziesz znów normalnie miesiączkować.
Życzę powodzenia!