Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przybranie na masie po odrzuceniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od prawie 6 miesięcy nie biorę tabletek antykoncepcyjnych po prawie 7latach ciągłego ich brania. Odkąd przestałam zażywać tabletki,przytyłam ok.7kg. Tyję zazwyczaj najwięcej w brzuchu,ramionach oraz łydkach. Chciałabym poradzić się,jak mogę wrócić do swojej wagi oraz kiedy zakończą się te wahania wagi wywołane przez odstawienie tabletek. Mam 27lat,pracuję fizycznie,jem dużo warzyw ale pozwalam sobie na przekąski i ogólnie wyglądam na szczuplejszą niż ważę. Proszę o pomoc,Nina.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Wzrost Pani masy ciała teoretycznie może mieć związek z odstawieniem antykoncepcji. Znacznie bardziej prawdopodobne jest jednak, że jest to wynik nadmiaru podaży kalorii, tj. nieprawidłowej diety. Sugeruję zatem, by zwróciła Pani szczególną uwagę na swoją dietę oraz postarała się zwiększyć poziom aktywności fizycznej, co umożliwi spadek masy ciała.

0

Wahania wagi mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi- wskazana jest wizyta u endokrynologa i diagnostyka hormonalna m.in w kierunku chorób tarczycy.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy