Czy to mogą być skutki uboczne po odrzuceniu tabletek antykoncepcyjnych?

Dzień dobry. Mam 20 lat i nazywam się Malwina. Mam problem, przez jakieś 6 miesięcy brałam pigułki antykoncepcyjne, potem zapomniałam zacząć nowego opakowania i zrobiłam miesięczna przerwę. Gdy po miesiącu zaczęłam je znowu brać zaczęłam mieć dziwne wahania nastroju, np. raz płacze, raz się śmieje, boli mnie głowa, brak apetytu, mdłości, stan podgorączkowy, jestem osłabiona i mam zawroty głowy. Czy to może być przez tabletki, czy jakąś inną chorobę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli poprzednie opakowania były przez Panią dobrze tolerowane, raczej nie powinno dojść do tak nasilonych objawów. Nie jest to jednak wykluczone. Objawy, które Pani opisuje mogą być także spowodowane infekcją. Bez dokładnego badania i wywiadu trudno postawić diagnozę.
Jeżeli wiąże jednak Pani swoje dolegliwości z tabletkami, sugerowałabym odstawienie tabletek i szybki kontakt z ginekologiem.

Pozdrawiam