Jak długo poziom hormonów będzie wracał do normy?

Witam. Od miesiąca stosuje antykoncepcję hormonalną, tabletki to kontracept. Przez trzy tygodnie stosowania ich było wszystko dobrze rozpoczęłam 29.09. W sobotę 19.10 wzięłam ostatnia z blistra. Po dwóch dniach zaczęły mi się straszne wahania nastroju. Główna myśl w głowie, że przestałam kochać swojego chłopaka! Jestem całkowicie wypalona uczuciowo, cały czas płacze, nie mogę jeść i boję się że to nie minie.. A jeszcze przed przerwą między tabletkami było wszystko idealnie. Dzisiaj powinnam zacząć nowy blister ale rezygnuje. Czy to możliwe że tak się dzieje? I ile czasu poziom hormonow będzie wracał do normy. Strasznie się martwię

Tak, podczas stosowania terapii możliwe są wahania nastroju. Może Pani w związku z tym przerwać terapię, po miesięcznym przyjmowaniu tabletek organizm szybko powinien wrócić do równowagi hormonalnej