Kiedy mogę przestać brać tabletki antykoncepcyjne i jakie będą tego konsekwencje?

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne. Teraz niedawno zaczęłam czwarty blister, zostało mi jeszcze 9 tabletek do końca tego czwartego blistra. Chciałabym się dowiedzieć, kiedy je mogę odstawić? Ponieważ kiedy byłam mała miałam napady padaczkowe, teraz biorąc tabletki antykoncepcyjne zaczęły się one od nowa. Czy to od tabletek antykoncepcyjnych? Czy powinnam przestać brać tabletki? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Padaczka nie jest przeciwwskazaniem do stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej. Napady nie powinny być związane z tabletkami, ale jeżeli wiążesz je ze sobą to warto odstawić tabletki i skonsultować się z neurologiem i ginekologiem.

Tabletki można odstawić właściwie w każdym momencie. Wskazane jest jednak dokończenie obecnego blistra. Przerwanie przyjmowania tabletek w połowie opakowania może bowiem wywołać zaburzenia hormonalne i zaburzenia cyklu.

Pozdrawiam