Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, tabletki antykoncepcyjne można odstawić w dowolnym momencie, natomiast jeżeli jest taka możliwość, to zaleca się dokończenie blistra, co spowoduje mniejsze wahania hormonalne. Odsyłam do odpowiedzi na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-przestac-brac-tabletki-dwuskladnikowe-po-4-dniach oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-moge-przestac-brac-tabletki-antykoncepcyjne-i-jakie-beda-tego-konsekwencje.

Niemniej nie powinno mieć to większego wpływu na zdrowie kobiety, zaś płodność może wrócić w tym samym cyklu, w którym zostały odstawione pigułki doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Być może zainteresuje Panią także nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/cykl-przy-braniu-pigulek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy