Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę brać tabletki w dowolnym dniu cyklu?

Witam, mam taki problem iż dostałam antykoncepcję hormonalna-krążek dopochwowy, jednak podczas stosunku odczuwałam dyskomfort i dostałam receptę na tabletki. Tylko zamiast poczekania na wyjęcie krążka w odpowiednim czasie i zostawienie go na dwa kolejne tygodnie, wyjęłam go i dostałam okres o dwa tygodnie za wcześnie. Czy mogę zacząć brać tabletki w dowolnym dniu cyklu?
KOBIETA, 20 LAT 6 miesięcy temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

to zależy od tego, jakie tabletki antykoncepcyjne zostały Pani zapisane – w przypadku niektórych producent dopuszcza możliwość rozpoczęcia ich zażywania w innym momencie cyklu. Standardowo przyjmuje się, że stosowanie pigułek hormonalnych należy rozpocząć wraz z pierwszym dniem miesiączki, najpóźniej drugim lub trzecim. Więcej o prawidłowym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne.

Zatem zalecałabym, by poczekała Pani na miesiączkę i wówczas zażyła pierwszą tabletkę antykoncepcyjną – zagwarantuje to Pani zabezpieczenie już od 1. dnia cyklu. Zażywanie doustnej antykoncepcji hormonalnej od dowolnego momentu cyklu może prowadzić do zaburzeń hormonalnych oraz wiąże się z koniecznością zastosowania dodatkowego zabezpieczenia podczas stosunków seksualnych – nawet przez cały cykl. Odsyłam do odpowiedzi na pytanie pod tym adresem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-czy-mozna-zaczac-je-brac-w-polowie-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy