Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tabletki antykoncepcyjne - czy można zacząć je brać w połowie cyklu?

Za tydzień planuję wyjazd, na którym na pewno będę uprawiała seks. Od dawna już nie stosuję żadnych zabezpieczeń. Czy istnieje szansa, żeby jeszcze teraz zacząć brać tabletki i być bezpiecznym? Czy w ogóle można zaczynać branie tabletek w połowie cyklu? Mam 45 lat, termin mojej ostatniej miesiączki to 26.05.2011. Jakie ewentualnie inne zabezpieczenia mogę zastosować ze swojej strony?

45 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Prawidłowe rozpoczęcie nowego opakowania tabletek antykoncepcyjnych ma miejsce w 1 dniu cyklu. Niektórzy specjaliści i producenci zezwalają na przyjęcie pierwszej tabletki, dopiero między 2 a 5 dniem cyklu, ale wtedy istnieje konieczność stosowania dodatkowych metod antykoncepcji przez 7 dni.

Rozpoczęcie nowego opakowania nie przyniesie spodziewanego efektu antykoncepcyjnego. Dla pełnego zabezpieczenia będzie Pani potrzebowała stosować dodatkowe metody antykoncepcji. Należy przy tym pamiętać, że wprowadzenie hormonów w połowie cyklu może doprowadzić do rozregulowanie gospodarki hormonalnej.

W obecnej sytuacji wydaje mi się zatem, że na stosowanie tabletek antykoncepcyjnych jest za późno. Na rynku jest wiele metod antykoncepcji, choć nie da się ukryć, że największe zabezpieczenie gwarantują hormonalne środki antykoncepcji oraz prezerwatywa.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy