Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne - od kiedy na pewno chronią mnie przed zajściem w ciążę?

Witam. Niedawno byłam u ginekologa, który przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Dodam, że mam prawie 18 lat. Lekarz powiedział mi, że tabletki mogę zacząć brać tego samego dnia. Był to (2 sierpień) i będę zabezpieczona po tygodniu. Tabletkę wzięłam jednak 3 sierpnia. Ostatni okres dostałam 26 lipca. Chciałam się dowiedzieć, czy jeżeli zaczęłam brać tabletki to po tygodniu naprawdę będę zabezpieczona? Nie będę musiała używać prezerwatyw? Postanowiłam jeszcze jednak przez 2 tygodnie od momentu rozpoczęcia brania tabletek kochać się z prezerwatywą. Czy już po takim czasie będę mogła współżyć bez niej i czy mój chłopak może spokojnie kończyć we mnie, bez obaw, że zajdę w ciążę? Oczywiście będę tabletki stosowała regularnie. Czy jednak lepiej przez całe pierwsze opakowanie tabletek używać prezerwatywy? Dodam, że są to moje pierwsze tabletki w życiu. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Producenci tabletek dopuszczają rozpoczęcie stosowania preparatu w pierwszym dniu miesiączki. Niektórzy również w dopuszczają stosowanie w 2. do 5. dniu miesiączki z zastrzeżeniem konieczności stosowania dodatkowej antykoncepcji przez tydzień. Jeśli Pani ginekolog zalecił rozpoczęcie opakowania innego dnia cyklu, to niestety dodatkowe pytania musi Pani kierować pod jego adresem.