Kiedy wziąć tabletki antykoncepcyjne?

Dzień dobry, mam 23 lata i właśnie niedawno urodziłam synka. Karmiłam go na początku piersią, ale już przestałam jakieś 3 tygodnie temu i nadal nie mam miesiączki. Dostałam tabletki antykoncepcyjne, które powinnam zacząć zażywać z pierwszym cyklem miesiączki, ale ja tej miesiączki nie mam. Czy mogę je zacząć przed miesiączką?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pierwsze w życiu lub pierwsze po dłuższej przerwie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu (tj. pierwszym dniu miesiączki). Niektórzy producenci dopuszczają przyjęcie pierwszej tabletki w 2.-5. dnia cyklu. Inne warianty stosowania nie są zarejestrowane.
Powinna Pani poczekać do wystąpienia miesiączki.