Po jakim czasie jest najbezpieczniej zacząć współżycie po porodzie?

Pięć miesięcy temu urodziłam córeczkę, obecnie już nie karmię, od kilku dni zaczęłam przyjmować tabletki Qlaira, pierwszą przyjęłam w pierwszym dniu miesiączki, po jakim czasie jest najbezpieczniej zacząć współżyc?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jeśli zaczęła Pani brać tabletki antykoncepcyjne pierwszego dnia cyklu (tj. pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego), to działanie antykoncepcyjne jest skuteczne już od pierwszej tabletki. Pozdrawiam.