Pominięte 5 tabletek z pierwszego tygodnia

Witam, od paru miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne i w tym miesiącu, wyjeżdzając na urlop, zapomniałam opakowania i nie przyjęłam pięciu tabletek. Był to dopiero pierwszy tydzień cyklu i w tym czasie miałam stosunek z moim chłopakiem. Wiedząc, że nie biorę tabletek, bardzo uważaliśmy. Moje pytanie dotyczy kwestii przyjmowania dalszych tabletek w tym cyklu, czy powinnam nadal normalnie przyjmować tabletki z bierzącego opakowania, czy zupełnie je odstawić w tym miesiący i rozpocząć normalne przyjmowanie od przyszłego miesiąca? Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Najbezpieczniej będzie odstawić tabletki i rozpocząć ich przyjmowanie pierwszego dnia kolejnego cyklu (tj. pierwszego dnia następnej miesiączki).