Jak przyjmować tabletki trójfazowe po błędnym zażyciu dwóch tabletek na raz?

Witam, wczoraj przez pomyłkę przyjęłam 2 tabletki (antykoncepcja trójfazowa) - jedną prawidłową (15 w opakowaniu) i jedną z przyszłego tygodnia (21 w opakowaniu). Czy mam przyjąć dziś normalnie tabletkę z dnia dzisiejszego? Co zrobić z brakującą tabletką w przyszłym tygodniu? Czy w takim wypadku mam rozpocząć przyjmowanie kolejnego opakowania dzień wcześniej bez przyjmowania tabletek placebo?

Witam serdecznie!

Jeżeli przyjęła Pani dwie tabletki jednego dnia (nawet jeżeli nie były to 2 tabletki pod rząd) to kolejne, powinna Pani przyjmować zgodnie z ustalonym schematem. Kontynuacja opakowania nie wpłynie negatywnie na skuteczność preparatu. Musi Pani jedynie zwrócić uwagę na fakt, iż obecne opakowanie skończy Pani dzień wcześniej, a zatem dojdzie do przesunięcia pierwszego dnia nowego blistra oraz zapewne dni krwawienia.
Pozdrawiam