Czy dobrze zrobiłam biorąc dwie tabletki na raz?

Witam. Powinnam dziś przyjąć ostatnią tabletkę z blistra i po połknięciu jej zorientowałam się, że na blistrze została jeszcze jedna akurat przy dzisiejszym dniu. oznacza to, że któregoś dnia pominęłam tabletkę i nawet nie zauważyłam tego faktu (dodam, że ostatnio byłam bardzo rozkojarzona i miałam problemy osobiste przez co byłam zabiegana). Musiałam pominąć tabletkę w trzecim tygodniu, ponieważ wcześniej wszystko dokładnie kontrolowałam jak zawsze. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale w ulotce było napisane, że jeśli pominę jakąś to mam przyjąć kolejną nawet jeśli to by oznaczało przyjęcie 2 naraz. Czyli połknęłam 2 w ciągu godziny. Z tym, że nie wiem, czy pominęłam tabletkę 1, 2, 3 czy 4 dni wcześniej. Co robić w takiej sytuacji? Od jutra zaczyna się tydzień przerwy. Czy dostanę krwawienia w normalnym terminie? Dodam że nie było stosunku od 2 tygodni, więc ciążę wykluczam. Czy jeśli nie dostanę krwawienia w ciągu przyszłego tyg. to mam zaczynać nowy blister?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

warto w takiej sytuacji, jeżeli nie wiesz która to była aktywna tabletka z ostatniego tygodnia zastosować schemat bez przerwy i kontynuować przyjmowanie nowego opakowania.

Pozdrawiam!