Czy po zażyciu 2 tabletek nieaktywnych mogę przesunąć okres i zażyć tabletki aktywne?

Witam. Zażyłam 2 tabletki nieaktywne i chcę przesunąć sobie okres, ponieważ mam ważny wyjazd. Prawdopodobnie powinnam rozpocząć nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję:)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

O przesunięciu krwawienia należało pomyśleć przed przyjęciem pierwszej tabletki placebo i przejść od razu do kolejnego opakowania. Obecnie do krwawienia już raczej dojdzie i szybsze rozpoczęcie przyjmowania kolejnego blistra niewiele tu zmieni. Zalecam niezmienianie schematu przyjmowania tabletek w tej sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie!