Jak przesunąć miesiączkę?

Witam! Bardzo zależy mi, by przesunąć miesiączkę w zawiązku z wyjazdem na urlop. Do wyjazdu zostało 2,5 tygodnia. Podczas ostatniego krwawienia brałam jeszcze tabletki antykoncepcyjne, ale przerwałam branie w związku z wyjazdem mojego partnera za granicę. Nie było potrzeby zabezpieczania się, ale w tej chwili wypadł ten niespodziewany urlop. Czy mogę ponownie zacząć brać tabletki antykoncepcyjne (tzn. rozpocząć w połowie cyklu) i w ten sposób przesunę miesiączkę? Czy antykoncepcja będzie działać? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tabletki antykoncepcyjne należy stosować zgodnie ze schematem, który nakazuje rozpoczęcie opakowania pierwszego dnia miesiączki. Jeżeli jednak bardzo Pani zależy na przesunięciu miesiączki, to może Pani zacząć stosować tabletki w połowie cyklu, jednak musi się Pani liczyć z tym, że ich skuteczność antykoncepcyjna może nie być zachowana. Proszę więc stosować dodatkowe zabezpieczenie przez cały czas zażywania tabletek z tego opakowania. Dopiero przy kolejnym opakowaniu wystąpi pełna skuteczność antykoncepcyjna.

Pozdrawiam!