Czy tabletkami można przesunąć okres?

Chciałabym przesunąć okres, ale tylko o 4 dni. Czy jest to możliwe do zrobienia tabletkami antykoncepcyjnymi? Nigdy wcześniej ich nie brałam, dopiero chciałam zacząć...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przesunięcie okresu tabletkami jak najbardziej jest możliwe. Niestety, jeśli chodzi Pani o najbliższą miesiączkę, to przypuszczam, że się to nie uda. Tabletki należy rozpocząć w pierwszym dniu miesiączki. Czyli nie będzie Pani mogła przesunąć okresu, gdyż dopiero w jego pierwszym dniu w ogóle zacznie Pani stosować tabletki.