Czy plastrami przesunę okres?

Witam, mam pytanie. Stosowałam plastry antykoncepcyjne, ostatni miesiąc zrobiłam przerwę, gdyż nie potrzebowałam ich stosować. Teraz chciałabym wznowić stosowanie. Okres mam dostać 28 grudnia, czy mogę wcześniej zacząć je stosować, żeby ten okres przesunąć, gdyż nie chciałabym go mieć na Sylwestra? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

To jest z Pani strony w wysokim stopniu optymistyczne założenie, graniczące z naiwnością, że w pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek okres wypadnie równo, tak jak zwykle. Należy się spodziewać raczej jego przesunięcia, a do uregulowania doszłoby po pewnym czasie, w przypadku niekontynuowania antykoncepcji. Jeśli się jednak Pani zdecydowała na jej kontynuację i nie chce czekać do miesiączki, to można zacząć na nowo stosować plastry w dowolnym momencie, pamiętając, że nie będą one chroniły od razu, a najwcześniej po siedmiu dniach stosowania.

Pozdrawiam serdecznie!