Zażywam tabletki 24 + 4, jak przesunąć okres?

Witam. Mam pewien problem dotyczący przesunięcia okresu tabletkami 24 + 4, a najlepiej, żeby go w ogóle nie było w tym miesiącu. Jestem aktualnie w 20. dniu zażywania opakowania i nie wiem, co muszę zrobić i w jakim momencie zacząć przyjmować nowe opakowanie, żeby wszystko było w porządku. Proszę o radę.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli w tym miesiącu nie chce Pani w ogóle miesiączkować, należy przyjąć tylko 24 tabletki hormonalne z opakowania.
W 25. dniu należy rozpocząć nowe opakowanie tabletek (z pominięciem tabletek placebo z poprzedniego opakowania). Wówczas krwawienie z odstawienia powinno w ogóle nie wystąpić.