Czy mogę odstawić tabletki po czterech dniach?

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych. Dzień dobry, przyjmuję tabletki anty od 4 dni. Chciałabym je jednak odstawić. Czy muszę brać opakowanie do końca, czy mogę przerwać w tym momencie, gdyż przyjęłam tylko 4. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zażywanie pigułek antykoncepcyjnych może Pani przerwać w dowolnym momencie, nawet po zażyciu zaledwie 4 pigułek, choć zazwyczaj lekarze zalecają, by dokończyć opakowanie w celu zmniejszenia ryzyka zaburzeń hormonalnych.

Ponieważ jednak przyjęła Pani zaledwie 4 pigułki, prawdopodobnie nie ma powodu do obaw i taka ilość hormonów nie powinna znacząco wpłynąć na gospodarkę hormonalną organizmu.

Być może zainteresują Panią nasze artykuły – zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-po-odstawieniu-tabletek oraz https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-po-odstawieniu-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.