Czy mogę rozpocząć nowe opakowanie tabletek?

Przez sprawy rodzinne, śmierć bliskiej osoby zapomniałam o tab, anty... Ostatnią wzięłam 6.02 i to była ostatnia z op. Przypomniało mi się tydzień temu,że nie biorę .. Miałam mieć miesiączke 10 tej pory nie ma. Czytałam że miesiączki może nie być do 6 miesięcy. Czy mogę bez teraz bez miesiączki zacząć nowe opakowanie ? Proszę o odp

Redakcja abcZdrowie

Witam,

faktycznie miesiączka po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych może powrócić dopiero po unormowaniu gospodarki hormonalnej organizmu, a niekiedy trwa to nawet 6 miesięcy. Są to jednak stosunkowo rzadkie przypadki i u wielu kobiet miesiączka wraca już w kolejnym cyklu, choć niekoniecznie dokładnie tego dnia, w którym dotychczas pojawiała się miesiączka.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-po-odstawieniu-tabletek.

Sądzę, że wskazane byłoby zaczekanie na menstruację, by nie dopuścić do jeszcze większej dysharmonii w Pani organizmie. Proszę pamiętać, że rozpoczęcie stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej w innym momencie cyklu niż pierwszego dnia krwawienia sprawia, że na pełen efekt antykoncepcyjny trzeba czekać przez pierwsze 14 dni od zażycia pierwszej pigułki, a nawet przez całe pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych.

Odsyłam do odpowiedzi na te pytania, być może rozwieją Pani wątpliwości: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-zaczac-brac-tabletki-antykoncepcyjne-w-dowolnym-dniu-cyklu oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-czy-mozna-zaczac-je-brac-w-polowie-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.