Czy mogę rozpocząć nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, Biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin(21 7) od 2,5 roku, miałam krwawienie przy zażywaniu tabletek placebo, niestety przez 9 dni nie miałam dostępu do tabletek, teraz już mam, czy mogę zacząć branie tabletek z nowego opakowania od razu? Jeślidopiero o nowego cyklu to co zrobić jeśli przez rozregulowanie cyklu nie dostanę normalnej miesiączki w tym?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tak długa przerwa podczas doustnej antykocepcji hormonalnej nie zapewni prawidłowego działania. Powinna Pani poczekać do pojawienia się naturalnej menstruacji i rozpocząć stosowanie tabletek antykoncepcyjnych od nowa.

Rozpoczęcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych już teraz wiązałoby się z koniecznością zastosowania dodatkowej ochrony, ponieważ przez cały ten cykl mogłaby Pani nie być chroniona. Ponadto istnieje ryzyko ciąży, jeśli współżyła Pani w tym czasie.

Zachęcamy więc do wykonania testu ciążowego oraz rozpoczęcia nowego opakowania tabletek w momencie, gdy pojawi się miesiączka.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym serwisie. Znajdzie je Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-zrobic-jezeli-mialam-dluzsza-niz-siedmiodniowa-przerwe-w-braniu-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-pierwszych-czterech-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.